Opowieści rodzinne w Chorzowie

Śląskie Towarzystwo Genealogiczne objęło patronatem medialnym działania Stowarzyszenia Kopalnia Kultury, które realizuje projekt Opowieści rodzinne ― poznaj swoją historię.

opowieści_rodzinneBędzie to cykl wykładów, prelekcji, spotkań i warsztatów dla osób w różnym wieku, które nauczą słuchaczy jak  uporządkować wiedzę i dzięki nabytym umiejętnościom pomogą realizować genealogiczną pasję.

Who is who, czyli poznaj swoich przodków ― w trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się czym jest genealogia, jak i gdzie poszukiwać informacji o swoich przodkach oraz co z tymi odkryciami zrobić, aby nie zginęły w mroku dziejów i zakamarkach naszych domów.

Ocalić od zapomnienia, czyli jak przechowywać pamiątki rodzinne ― te warsztaty to prawdziwa gratka dla rodzinnych archiwistów, a także wszystkich, którym nieobca jest archiwistyka społeczna.

Opowiedz mi swoją historię, czyli historia mówiona dla każdego ― informacje jak pytać, o co pytać, z kim i o czym rozmawiać jak z zebranego materiału stworzyć fascynującą opowieść.

Wszystkie warsztaty odbędą się w siedzibie stowarzyszenia w Chorzowie przy ul. Powstańców 70/3 (Centrum Aktywizacji Społecznej). Liczba miejsc jest ograniczona ― organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń na adres email podany na plakacie kopalniakultury#gmail.com (zamienić # na @).

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)