Spotkanie genealogów październik 2017 r.

Członków i sympatyków Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego

zapraszamy do biblioteki GRAFIT przy ul. Namysłowskiej 8 we Wrocławiu (boczna ul. Jedności Narodowej, na wysokości skrzyżowania z ul. Nowowiejską)

4 października od godziny 17

Pierwsza godzina jak zwykle przeznaczona na luźne pogawędki, genealogiczną prywatę i kultywowanie więzi międzyludzkich,

następnie około godziny 18:

  • Maciej Markowski podrzucił temat przechowywania „na wieczność” informacji o przodkach. Zachęcam do przeczytania wpisu na jego blogu: http://www.kimonibyli.pl/przechowywanie-danych-genealogicznych/
    Będziemy o tym rozmawiać, ponieważ sprawa wiąże się z konkretną propozycją dla śląskich genealogów.
  • Basia Król opowie o zasadach korzystania z biblioteki ŚTG, o księgozbiorze i planach usprawnień. Prosimy o propozycje, przydadzą się też chętni do pomocy. Można udostępniać własne księgozbiory, podobnie jak Marek Rogacki (patrz informacja na stronie ŚTG, w zakładce Biblioteka)
  • Zbyszek Ligus poprowadzi rozmowę o planowanych warsztatach: tematy, chętni, terminy. Do tej pory ćwiczenia dotyczyły PowerPointa oraz Worda i będą kontynuowane, ale możliwe też inne. Następnie wysłuchamy prelekcji Zbyszka O ŹRÓDŁACH.
  • Kazio Cieplik jak wiadomo z fejsbuka (kto korzysta ten wie), był inicjatorem uhonorowania pamiątkową tablicą rychtalskich organmistrzów. Świadkami odsłonięcia tablicy były wnuki Józefa Bacha, a całą uroczystość przygotował Kazio i o tym opowie.

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)