Zaproszenie na spotkanie majowe

6 majaCzłonków i przyjaciół Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego zapraszam na spotkanie w bibliotece Grafit. Rezerwujcie czas w środę, 6 maja 2015 r., od godziny 17.

W programie: najpierw, jak zwykle, luźne genealogiczne pogawędki. Szansa na wzajemne konsultacje, dzielenie się odkryciami i wymianę doświadczeń. Następnie Maciek Róg przedstawi „Kształtowanie się nazwisk na przykładzie zapisów metrykalnych w parafii Praszka” oraz Majka Rągowska „Ślub za indultem, czyli poszukiwanie pokrewieństwa”.

Mam też  ogłoszenie:  zaproponowano nam włączenie się w obchody Dni Seniora 25.09–11.10.2015.  Dla nas przewidziano dwa zdarzenia:

  • stoisko genealogiczne na Targach Senioralnych. Być może w Hali Stulecia albo w którymś Centrum Handlowym. Potrzeba kilku osób do obsługi stoiska. Dobra okazja, aby opowiedzieć ludziom o naszych poszukiwaniach, osiągnięciach, metodach pracy, zainteresować genealogią.
  • warsztaty genealogiczne z udziałem dorosłych i młodzieży, które poprowadzi Grzegorz, ale bardzo przydadzą się asystenci i mocne wsparcie.

Jeszcze sporo czasu przed nami, ale proszę, zastanówcie się nad swoim udziałem w wydarzeniach. Z całą pewnością zabawa będzie dobra, tak jak co roku.

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)