Widzą nas, piszą o nas

Biuletyn Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej zatytułowany „Pharmakon” zamieścił artykuł relacjonujący działania Klubu Seniora w 2016 r. Gościem i prelegentem w październiku był Teofil Lenartowicz. Dla nas Pan Teofil znany jest jako członek Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego, bloger, fanatyk lotnictwa. Jednak na spotkaniu w Klubie Seniora farmaceutów Teofil Lenartowicz prezentował się jako autor książki opisującej losy jego stryja, który będąc policjantem na kresach trafił do niewoli sowieckiej i znalazł się w łagrze pod Władywostokiem. W 1942 roku skorzystał z amnestii i trafił do Armii Andersa, z którą trafił do Palestyny a potem do Iraku, gdzie zginął.

Książka Pana Teofila zatytułowana „Notatnik Syberyjskiego Zesłańca” cieszyła się dużym zainteresowaniem obecnych w Klubie Seniora i stała się pretekstem do szerszej dyskusji o losach wielu rodzin z Kresów.

Andrzej Szczudło

Na zdjęciu: Teofil w bibliotece Grafit, w czasie majowego spotkania członków ŚTG.                                                                                                                                                                                                                fot. Maria Rągowska

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)